Thermolite

Původ:


Thermolite® je syntetické vlákno. Jedná se o speciálně vyvinuté duté polyesterové vlákno, které je registrováno firmou Invista (www.invista.com). Výhradní práva na značku Thermolite polyester® má v Evropě, na středním východě a v Africe společnost ADVANSA (www.advancedfibres.eu/thermolite.htm).


Vlastnosti:


Thermolite® je velmi lehké duté vlákno, které využívá vzduchu uvnitř vlákna jako prostředku ke zlepšení svých izolačních vlastností. Charakteristickou vlastností tohoto vlákna je jeho rychlý odvod vlhkosti od pokožky, přičemž zároveň vlákno rychle usychá. Uvádí se, že schopnost schnout je až o 50% vyšší než u bavlny.


Výhody funkčního prádla:


U funkčního prádla vyrobeného z vláken Thermolite® oceníte všechny jeho uživatelské vlastnosti. Pokud hledáte něco pohodlného a lehkého, pak toto prádlo je správná volba. Materiál má velmi dobrou schopnost odvádět pot od pokožky na svou vnější stranu, kde se vlhkost odpařuje nebo je pohlcena další vrstvou. Vaše tělo je tak neustále v suchu. Druhou specifickou vlastností materiálu s vlákny Thermolite® jsou jeho vynikající izolační schopnosti. Prádlo vás tak udržuje v optimální tepelné pohodě při různých klimatických podmínkách.


Údržba:


su4.gif


Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo s vlákny Thermolite® prát maximálně na 40°C. 
Prádlo se doporučuje žehlit na první stupeň, tj. do 110°C, nedoporučuje se však použití páry. Prádlo se nesmí bělit, sušit v bubnové sušičce a chemicky čistit.


Použití, kolekce:


Vlna MERINO/Thermolite – řada funčního prádla Gina MERINO


Řada funkčního prádla Gina MERINO vám přináší prádlo vhodné pro zimní období. Toto prádlo je určené pro přímý kontakt s pokožkou a nahrazuje první a druhou vrstvu funkčního prádla. Použitý materiál se vyznačuje dvouvrstvou konstrukcí pleteniny, kde spodní vrstva je tvořena vláknem Thermolite a vrchní vrstva vlnou MERINO. Duté vlákno Thermolite je velmi lehké a u oděvu ještě zlepšuje jeho izolační schopnosti. Toto vlákno zajišťuje rychlý odvod vlhkosti od pokožky do vnější vrstvy. Jelikož je toto vlákno jemné a hladké, umožňuje vám cítit se při nošení oděvu pohodlně. Vlna MERINO oděvu dodává velmi dobré termoregulační vlastnosti, zároveň má velmi dobrou schopnost absorbovat a dovádět vlhkost od těla do vnějšího prostředí. Při nošení také oceníte její antibakteriální účinky, díky nimž jste déle chráněni proti vzniku nepříjemného zápachu.


     Thermolite
    Copyright 2005-2023 © Milpex s.r.o.
All rights reserved.


Processing your order